پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - شناسایی ۷۸ منطقه بحرانی آتش سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد

  

بازدید : 9 20 ارديبهشت 1401 ساعت 8:38 شماره :96130
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد
شناسایی ۷۸ منطقه بحرانی آتش سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد:

شناسایی ۷۸ منطقه بحرانی آتش سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد

                       
شناسایی ۷۸ منطقه بحرانی آتش سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نقاط بحرانی در رابطه با آتش سوزی جنگل های استان را شناسایی کرده ایم و ۵۵۰ هزار هکتار در ۷۸نقطه بحرانی وجود دارد.

"سعید جاویدبخت" در نشست ستاد مدیریت بحران استان افزود: در سال گذشته ۳۴ مورد آتش سوزی در جنگل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده که در پی این آتش سوزی ها ۱۵۵۰ هکتار عرصه جنگلی و مرتعی استان طعمه حریق شد.

وی اظهارکرد: برای مهار و خاموش کردن به موقع آتش سوزی جنگل‌های استان در سال جاری همچون گذشته نیازمند همکاری دستگاه ها مختلف، رسانه ها، مجامع محلی و تشکل‌های مردم نهاد، دهیاری‌ها و شوراها و دستگاه‌های نظارتی هستیم که از همه آنها جهت همکاری در سالهای گذشته تشکر می کنم.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: نقاط بحرانی در رابطه با آتش سوزی جنگل های استان را شناسایی کرده ایم و ۵۵۰ هزار هکتار در ۷۸نقطه بحرانی وجود دارد.

جاویدبخت تصریح کرد: امسال دیده بان‌های منابع طبیعی را در عرصه های جنگلی استان ساماندهی می کنیم.

وی ادامه داد: نیروهای منابع طبیعی درصد استان سازماندهی شده و تجهیزات موجود را آماده کرده ایم که در موقع آتش سوزی بتوانند به موقع به محل آتش سوزی ها اعزام شوند.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: هم اکنون ۱۸۶ دستگاه دمنده جهت کمک به اطفای حریق جنگل ها در استان وجود دارد.

جاویدبخت تاکید کرد: تجهیزات و امکانات استان برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها جوابگو نیست در زمینه تجهیزات انفرادی، هزینه ای و پشتیبانی در هنگام آتش سوزی آن مشکل جدی داریم.

وی تصریح کرد: هنوز بخشی از هزینه های سال گذشته آتش سوزی های جنگل های استان روی دستمان مانده است و پرداخت نشده اند.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای ایجاد آتش بر در عرصه های جنگلی و مرتعی و استان نیازمند همکاری دستگاه هایی که ماشین آلات راهداری دارند، هستیم.

به گزارش ایسنا، جاویدبخت بیان کرد: از هم اکنون هر اداره و دستگاه در شهرستان‌ها دو نفر نیروی میدانی به منابع طبیعی معرفی کند تا در مواقع آتش سوزی جنگل‌ها با فرماندهی فرماندار و دبیری منابع طبیعی آمادگی لازم را داشته باشیم.

انتهای پیام

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :