پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پروانه مرتعداران متخلف در کهگیلویه و بویراحمد باطل می شود

  

بازدید : 16 11 ارديبهشت 1401 ساعت 8:51 شماره :96018
ییس اداره امور مراتع و بیابان منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمدخبرداد:
پروانه مرتعداران متخلف در کهگیلویه و بویراحمد باطل می شود
 

پروانه مرتعداران متخلف در کهگیلویه و بویراحمد باطل می شود

                                   
پروانه مرتعداران متخلف در کهگیلویه و بویراحمد باطل می شود
           

گچساران - ایرنا-رییس اداره امور مراتع و بیابان منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به در حال اجرا بودن طرح مدیریت چرای دام گفت:پروانه مرتعداران متخلف استان باطل می شود.

                                   

سلیمان محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار با بیان اینکه در طرح مدیریت چرا که پارسال در ۲۷۰ هزار هکتار از مراتع کهگیلویه و بویراحمد اجرا شد ۲۸ پروانه چرای مرتعداران کهگیلویه و بویراحمد باطل شد اظهار داشت: اجاره دادن مراتع و رهاسازی مراتع به مدت ۲ سال از مواردی است که منجر به ابطال پروانه می شود.

   

وی با یادآوری اینکه چرای مازاد دام در مراتع نیز تخلف است عنوان کرد: پارسال ۱۸۰ مرتعدار استان به دلیل دام مازاد در مراتع اخطار دریافت کرده اند و در صورتی که برای دومین بار اقدام به این تخلف کنند پروانه چرای آنان باطل می شود.

   

محمدی با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد دام های موجود در مراتع استان ۲.۵ برابر ظرفیت مراتع است افزود:ظرفیت دام در مراتع کهگیلویه و بویراحمد ۹۰۰ هزار راس است.

   

وی با یادآوری اهمیت حفاظت از مراتع برای پیشگیری از فرسایش خاک، بیابان زایی و توسعه پایدار تاکید  کرد:طرح مدیریت چرای دام هم اکنون در ۱۵۰ هزار هکتار از مراتع مناطق سردسیری در حال اجراست.

   

محمدی از شهروندان خواست هر گونه تخلف در عرصه‌های منابع طبیعی در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد را از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش کنند.

   

کهگیلویه و بویراحمد دارای ۲۲ هزار خانوار کوچرو و نیمه کوچرو است.

   

بویراحمد،گچساران، کهگیلویه، جنوب چرام، لنده و جنوب و غرب بهمئی از مهمترین مناطق استقرار عشایر کهگیلویه و بویراحمد در مناطق سردسیری و گرمسیری هستند.

   

۱۲ درصد از جمعیت استان ۷۲۶ هزارنفری کهگیلویه و بویراحمد را عشایر تشکیل می دهند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :