پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اولتیماتوم استاند ار کهگیلویه و بویراحمد به «جنگل سوزان» بی‌رحم
 
بازدید : 25 27 شهريور 1400 ساعت 12:8 شماره :88998
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
اولتیماتوم استاند ار کهگیلویه و بویراحمد به «جنگل سوزان» بی‌رحم
 

اولتیماتوم استاند ار کهگیلویه و بویراحمد به «جنگل سوزان» بی‌رحم 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه قضا با عاملان آتش سوزی عمدی جنگل و مراتع بدون اغماض برخورد کند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج حسین کلانتری در حاشیه بازدید از روند کنترل و مهار آتش سوزی در جنگل ها و مراتع منطقه سخت گذر "اشکر" پیچاب از توابع شهرستان باشت اظهار داشت: متولیان امر باید با جدیت با متخلفانی که به منابع طبیعی خسارت وارد می کنند برخورد حدی کنند.

وی بیان کرد:  امسال با وجودی که از نظر آتش سوزی مراتع استان همه پای کار بودند ولی متاسفانه سطح وسیعی از جنگل های استان طعمه حریق شد.

کلانتری ادامه داد: از ظرفیت دهیاران، فعالان زیست محیطی، نیروهای مختلف مردمی و بسبج و سازمانهای مردم نهاد برای پیشگیری از آتش سوزی در جنگل های استان استفاده شود.

کلانتری افزود: در دو سال اخیر تجهیزات و امکانات خوبی برای کنترل و مهار آتش سوزی ها وارد استان شده است و این تجهیزات تهیه شده با همه سالهای گذشته برابری می‌کند.

استاندار منابع طبیعی و عرصه های ملی و جنگلی را از سرمایه های عظیم و مواهب الهی خواند و افزود: حراست و حفاظت از این سرمایه ها وظیفه ای همگانی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از پرسنل منابع طبیعی استان، مردم و نیروهای بسیج شهرستان باشت که با حضور به موقع در آتش سوزی جنگل های پیچاب از گسترش حریق پیشگیری کردند.

"استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین به خطاهای انسانی به عنوان مهمترین دلایل آتش سوزی های جنگل ها و مراتع استان اشاره کرد و افزود: با توجه به خسارت های سنگین آتش سوزی ها به عرصه های طبیعی استان پیگیری متخلفان حریق با جدیت در دستور کار قرار می گیرد
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :