پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیرکلی که خوب فرماندهی می‌کند /حکمتیان جنگلبان بی ادعا / رقصی میانه میدانم آرزوست!
 
بازدید : 12 1 خرداد 1400 ساعت 10:14 شماره :85564
مدیرکلی که خوب فرماندهی می‌کند
مدیرکلی که خوب فرماندهی می‌کند /حکمتیان جنگلبان بی ادعا / رقصی میانه میدانم آرزوست!
 

مدیرکلی که خوب فرماندهی می‌کند /حکمتیان جنگلبان بی ادعا / رقصی میانه میدانم آرزوست!

۲

۴

در روزهای پر هیاهوی انتخابات یک مدیر همراه با جنگل‌بانان در استان کهگیلویه و بویراحمد در میانه میدان و‌ در برابر زبانه های آتش بی رحم در حال حفاظت از منابع ملی هستند و‌ بی شک بلوط های زاگرس قدردان این جنگل‌بانان بی ادعا هستند.

 

 

کبنا ؛حکمتیان و جنگلبانان کهگیلویه و بویراحمد این روزها فارغ از هیاهوی سیاست و انتخابات در حال نبرد با آتش در میانه‌های کوه و کمر هستند و مدیرکل منابع طبیعی استان به صورت میدانی فرماندهی می‌کند.
استان کهگیلویه و بویراحمد 90 درصد آن جنگل و مراتع ملی است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد تا جنگل‌بانان بتوانند از این سرمایه ملی در برابر خطرات و تهدیدات محافظت و نگهداری کنند.
در چندسال اخیر آتش سوزی‌های زیادی در جای جای استان به علت سهل انگاری‌ها و یا تعمد رخ داده است.
در این بین جنگل‌بانان استان علیرغم هم محدودیت‌ها و مشکلات با تمام توان و شجاعت در میان دود و آتش؛ کوه وکمر از این سرمایه ملی نگهداری می‌کنند.
بی شک نقش یک نفر به عنوان فرمانده میدان قابل توجه است و آن هم مهندس حکمتیان مدیرکل پرتلاش و خستگی ناپذیر منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه وبویراحمد است که به جای نشستن در اتاق و پشت میز همدوش و هم‌نفس با سایر نیروهای خدوم و زحمتکش منابع طبیعی و یگان‌های حفاظت در وسط میدان شب و روز نمی‌شناسد.
حکمتیان پا به پای پرسنل وجلودار آن‌ها به قلب کوهها و صخره‌های خطرناک از خائیز تا نور و از خومی باشت تا دنا با جان‌های استوار حرکت می‌کند.
وی در کنار نیروهای خود از ابتدای حریق‌ها تا انتهای آتش سوزی‌ها می‌ماند و افتخار می‌کند که حافظ طبیعت است.
در حالیکه این روزها و در هیاهوی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر اکثر مدیران و مسئولان در  فضای مجازی سیر می‌کنند اما مدیری هست که فارغ از این هیاهو و سیاست همراه با نیروهای خود در میدان مبارزه با آتش در کوه و کمر تلاش می‌کند تا طبیعت زنده بماند.
 او می‌داند که مرگ هر بوته سبز مرگ ما انسان‌هاست.
این شعر مولانا که می‌گوید رقصی میانه میدانم آرزوست و الحق که جنگل‌بانان استان کهگیلویه و بویراحمد همراه با مدیر خود در میانه میدان و در مبارزه با رقص شعله‌های آتش این روزها گمنام هستند.
سیاستمداران این روزها زاگرس وخامی وخائیز و نور را فراموش نکنند.
نظم و برنامه ریزی همراه با تعامل با نیروهای اداری خود و سایر مدیران در مواقع بحران موجب شده که یک همبستگی و وحدتی ایجاد شود و همه پای کار بیایند.
در روزهایی که میان دود و دم آتش سوزی‌ها و در روزهایی که که زبانه‌های سرخ آتش بی رحم، کمبود نیرو و اعتبار نمی‌شناسد و منابع طبیعی چشم انتظار کمک است ولی عزم و اراده نیروهای وی در میدان مبارزه با آتش بی رحم باعث شده که در کمترین زمان و با همکاری ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان‌ها طبیعت دوباره نفس بکشد و صدای آواز کبگ و تیهوو پرندگان دیگر شنیده شود.
بی شک بلوط‌های زاگرس و استان سند اعتبار و هویت زاگرس نشینان هر روز در طلوع و غروب آفتاب قدردان تلاش‌های جنگل‌بانان بی ادعا اما زحمتکش هستند.
حکمتیان با تدبیر وحکمت خود توانسته است در سخت‌ترین شرایط اقتصادی کشور نیروهای اداری ومردمی را علیرغم همه محدودیت‌های که در زمینه‌های مختلف وجود دارد بسیج کند و بدون شک وقتی مردم می‌بینند که یک مدیر بدون توجه به پست و مقام در میانه میدان نبرد با آتش است آنها هم دلگرم می‌شوند.
بلوط‌های زاگرس و کهگیلویه وبویراحمد وکبگ های چاسخار و خائیز و خومی به پاس این زحمات در سپیده دم خورشید با آواز خوانی قدردان جنگل‌بانان هستند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :