پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ٤٧٦ آبگرمکن خورشیدی در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد
 
بازدید : 11 29 ارديبهشت 1400 ساعت 9:1 شماره :85561
مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد:
٤٧٦ آبگرمکن خورشیدی در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

٤٧٦ آبگرمکن خورشیدی در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان گفت: تعداد ۴۷۶ آبگرمکن با هزینه‌ای افزون بر ٥ میلیارد ریال در مناطق جنگلی، روستایی و عشایری این استان که فاقد گاز طبیعی بودند نصب شد. 

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ غلام‌حسین حکمتیان‌اصل با اشاره به اینکه نصب آبگرمکن‌های خورشیدی در مناطق جنگلی عشایری و روستایی راهکاری مناسب برای جلوگیری از قطع درختان است، تاکید کرد: نصب این آبگرمکن‌ها تا حدود ۵۰ درصد از قطع درختان در مناطق روستایی استان جلوگیری کرده است.


حکمتیان اصل اضافه کرد: امروزه یکی از چالش‌هایی که منابع طبیعی را بطور جدی مورد تهدید قرار می‌دهد بحث سوخت در مناطق روستایی و عشایری واقع شده در جنگل‌ها است.


وی عنوان کرد: در مناطق کم‌تر توسعه یافته همچون منطقه زیلایی کمبود سوخت‌های فسیلی وجود دارد و ساکنان آسیب‌های جدی به جنگل‌های منطقه وارد می‌کنند.


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مردم به منظور تامین سوخت برای گرمایش، پخت و پز و بهداشت از هیزم استفاده می‌کنند

.
وی افزود: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد برای حفظ جنگل‌ها و خدمات رسانی به مردم در مناطق سخت گذر و محروم استان آبگرمکن‌های خورشیدی نصب کرده است.


حکمتیان‌اصل اضافه کرد: تاکنون یکهزار و ٣٥٠ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در مناطق روستایی و عشایری کمتر برخودار بدون گاز استان نصب شد.


وی گفت: با نصب این تعداد دستگاه علاوه بر جلوگیری از مهاجرت روستائیان و عشایر به شهرها، میزان تخریب جنگل‌ها در این مناطق ۶۰ درصد کاهش یافت.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :