پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - افزایش ۱۵برابری مجازات‌های متخلفان عرصه‌های منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد
 
بازدید : 86 10 دی 1398 ساعت 15:35 شماره :68113
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۱۵برابری تخریبگران عرصه‌های منابع طبیعی خبر داد و گفت:
افزایش ۱۵برابری مجازات‌های متخلفان عرصه‌های منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد
 

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۱۵برابری تخریبگران عرصه‌های منابع طبیعی خبر داد و گفت: بر اساس قانون، مجازات متخلفان عرصه‌های منابع طبیعی ۱۵ برابر شده است

"غلامحسین حکمتیان اصل" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: در مجازات این متخلفان هیچ گونه سهل انگاری صورت نمی گیرد و مطابق قانون با آن ها برخورد خواهد شد.

وی حفاظت از منابع‌ ملی را وظیفه‌ای همگانی دانست و از مردم خواست با طبعیت رفتار خوبی داشته باشند و از تخریب این منابع خدادادی خودداری کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سودجویان قاچاق چوب برای دور ماندن از دید ماموران از ماشین‌های سواری به جای وانت بارها برای حمل چوب به استان‌های همجوار استفاده می کنند.

حکمتیان اصل تصریح کرد: فقرمالی، تهیه زغال، قطع درختان برای سوخت ارزان و بی توجهی به اهمیت جنگل‌ها، بروز برخی آتش سوزی‌ها و بیماری از تهدیدهای جدی برای جنگل‌های بلوط کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود.

وی بیان کرد: تاکنون جریمه هر کیلوگرم چوب برای متخلفان 15 هزار تومان و هر کیلوگرم ذغال 30 هزار تومان بود که هم اکنون این میزان 15 برابر شده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :