پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح کاداستر در بیش از 72 هزار هکتار از اراضی کهگیلویه و بویراحمد
 
بازدید : 40 23 آذر 1398 ساعت 8:53 شماره :67573
مدیرکل منابه طبیعی وآبخیزداری استان کهگیلویه وبویراحمد گفت:
اجرای طرح کاداستر در بیش از 72 هزار هکتار از اراضی کهگیلویه و بویراحمد
 

غلام‌حسین حکمتیان‌اصل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، به طرح کاداستر اراضی استان اشاره کرد و گفت: ایجاد پایگاه جامع و یکپارچه داده‌های اطلاعاتی مکانی و توصیفی اراضی، برنامه‌ریزی جهت مدیریت یکپارچه و بهینه و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی توسط متخلفین و سودجویان از جمله اهداف طرح است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد به درصد پیشرفت طرح کاداست در مناطق مختلف استان اشاره کرد و با بیان اینکه کاداست 72 هزار و 567 هکتار از اراضی استان صورت گرفته، افزود: درصد پیشرفت این طرح در مناطق زیرنا و زیلایی بویراحمد 70 درصد و میزان اعتبار در نظر گرفته 310 میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: در شهرستان کهگیلویه 55میلیون تومان برای این طرح در نظر گرفته شده و در حال حاضر پیشرفت آن در منطقه کهگیلویه 65 درصد است، ضمن اینکه مبلغ اختصاص یافته این طرح در چرام 52 میلیون تومان است.

این مسوول با اشاره به اینکه برای اجرای طرح کاداست در سه شهرستان لنده، گچساران و باشت افزون بر 500 میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته، گفت: طرح کاداستر در مجموعه 70 درصد پیشرفت داشته است.

.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :