پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاشت ۱6هزار اصله نهال در گچساران
 
بازدید : 25 16 آذر 1398 ساعت 10:23 شماره :67255
به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران
کاشت ۱6هزار اصله نهال در گچساران
 

کاشت ۱6هزار اصله نهال در گچساران

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت:همزمان با سراسر کشور کاشت 16 هزار اصله نهال در عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان آغازشد.


به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران،  همزمان با سراسر کشور در اجرای طرح بسیج همگانی نهالکاری کاشت 16 هزار اصله نهال در عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان آغازشد.

 منصور عباسی در آیین کاشت این نهال ها افزود: شعار امسال نهال با شعار نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز  به مدت یک هفته  در استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان گچساران  16 هزار اصله نهال در عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان کاشت می‌شود، گفت:در این طرح ۵۳ هکتار از منابع ملی این شهرستان نهال کاری می شود.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران با بیان اینکه در این طرح  نهال‌ها از گونه بادام و کنار است که با آب و هوای منطقه سازگاری دارند، کاشت می‌شود، تصریح کردسطح میزان جنگل کاری در این شهرستان نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی با تأکید بر اینکه اگر توجه جدی به حفظ محیط زیست نداشته باشیم، در آینده خسارات جبران‌ناپذیری ایجاد می‌شود، تصریح کرد: حضور در عرصه حفاظت از جنگل‌ها و مراتع وظیفه آحاد مختلف جامعه است.

وی با اشاره به اهمیت صیانت و توسعه جنگل‌ها برای حفظ منابع آب و خاک افزود: این امر زیربنای توسعه اقتصادی از طریق رونق گردشگری است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :