پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۸۶۵ آبگرمکن خورشیدی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد نصب شد
 
بازدید : 24 25 دی 1398 ساعت 11:59 شماره :68699
یاسوج- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت:
۸۶۵ آبگرمکن خورشیدی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد نصب شد
 

 

۸۶۵ آبگرمکن خورشیدی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد نصب شد

 

 

 

 

 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۶۵ آبگرمکن خورشیدی در روستاها و مناطق مختلف این استان بصورت رایگان نصب شده است.

غلامحسین حکمتیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد آبگرمکن در روستاهایی از جمله سیلاب و کلوار، زیلایی، رودریش، سرخون طسوج، سرفاریاب و پنبه زار قلعه رئیسی نصب شده اند.

وی افزود: هر آبگرمکن در یک شبانه روز آب گرم مورد نیاز یک خانوار هشت نفره را تامین می کند.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نصب این آبگرمکن ها از قطع درختان در روستاها تا حدود ۵۰ درصد نسبت به گذشته پیشگیری می کند.

بر اساس برآوردهای انجام شده ۷۰ درصد چوب درختان بلوط قطع شده در روستاهای حاشیه جنگل به‌عنوان سوخت آبگرمکن مصرف می‌شود و توزیع آبگرمکن خورشیدی گام خوبی برای جلب مشارکت مردم در حفظ جنگل‌هاست.

حکمتیان ابراز داشت: اعتبار هزینه شده برای خرید، حمل و نقل و نصب هر دستگاه آبگرمکن خورشیدی در استان حدود ۴۰ میلیون ریال  بوده است.

آبگرمکن خورشیدی دارای چهار قطعه منبع ذخیره آب، شناور، لوله ذخیره نور و پایه های نگه دارنده است.

در کهگیلویه و بویراحمد ۸۷۱ هزار هکتار جنگل وجود دارد و سالانه بخشی از این جنگل‌ها به دلیل دسترسی نداشتن به سوخت مناسب، برای تهیه زغال و تأمین سوخت گرمایشی و طبخ غذا قطع می‌شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :